Utøvende CV

2023
Mens øynene venner seg til mørket (forprosjekt) av Mari Lotherington, Kloden Pilot, Oslo
Mørkemodig av Katma (gjestespill), Dansens Hus, Oslo

2022
Ritsj! av Katma (turné), Dansenett Norge: Bærum Kulturhus, Asker Kulturhus, Dansens Hus/Rommen Scene, Festspillene i Bergen, Tou Scene Stavanger, Hamar Kulturhus, Tynset Kulturhus, Flammen Nittedal
Coyote Ugly av Ida Haugen (research/workshop), Scenehuset Open


2021
Mørkemodig av Katma (turné): DKS Drammen; Figur i Fossekleiva
Danser i fordypningsprosjekt ved Den Norske Filmskolen ved Victoria Waelgaard
Performancefasilitator og vert i den sosiale installasjonen ERROR:Gender ved Festspillene i Nord-Norge i regi av Mari Bø


2020
Lyden av stillhet av Bø/Ulvestad/Barlindhaug, filmatisering. Vist ved Soundance Festival Berlin, Dansefestival Barents Hammerfest, Pikselfestivalen Bergen


2019
SKUM av Kristin Helgebostad og Ida Wigdel, Aquarama Badeland/Ravnedans, Kristiansand
Ritsj! av Katma/Katrine Strøm (turné): Kulturhus- og barnehageturné i Nordland; Showboxfestivalen Oslo
Nordic Dance Residency: kunstnerresidens i samarbeid med koreograf Maria Landmark, Pohjanmaan tanssin aluekeskus/Regionala danscentret i Österbotten, Vaasa, Finland
Kulturnatt Vaasa: Arbeidsvisning av soloarbeid i samarbeid med Maria Landmark (Nordic Dance Residency)
Ritsj! av Katma/Katrine Strøm (urpremiere): Festspillene i Nord-Norge 
Ritsj! av Katma/Katrine Strøm (produksjon og prøveforestillinger): Stamsund Internasjonale Teaterfestival; Figurteatret i Nordland
Ritsj! av Katma/Katrine Strøm (produksjon): Rådstua Teaterhus, Tromsø
Mørkemodig av Katma/Katrine Strøm (turné): DKS Nordland; Stormen Konserthus Bodø; Nordland Teater


2018
Ritsj! (forprosjekt) av Katma/Katrine Strøm, Figurteatret i Nordland
Skapende utøver og produsent i forprosjektet Ekko
Sykle i Snøstorm ved Hålogaland Teater (produksjon og urpremiere). Regi: Petter Næss. Koreografi: Un-Magritt Nordseth
Den dansende kroppen av Mari Bø (produksjon og urpremiere), Tromsø Bibliotek

Borrowed Landscape – Harstad av Fieldworks, Festspillene i Nord-Norge
Glemt av Simone Grøtte (turné): Rådstua Teaterhus Tromsø; Narvik Kulturhus; Halti Kulturscene Nordreisa; Lakselv kino- og kultursal; Senter for nordlige folk Kåfjord; Istindportalen Målselv; DKS Tromsø
Mørkemodig av Katma/Katrine Strøm (turné): DKS Aust-Agder; DKS Troms; DKS Finnmark; DKS Telemark


2017
Mørkemodig av Katma/Katrine Strøm (turné); kulturhusturné i Nordland, Troms og Finnmark; DKS Nordland
Forprosjekt for 2018, Ingri Fiksdal
Be like water av Kari Hoaas (turné): Amman Contemporary Dance Festival; Ramallah Contemporary Dance Festival; El-Hakawati Palestinian National Theater
Mørkemodig av Katma/Katrine Strøm (gjestespill); Teaterfestivalen i Fjaler
Noise Control av Bø/Johnsen (gjestespill): Kitoks Festival, Vilnius, Litauen
Glemt av Simone Grøtte (gjestespill): Showboxfestivalen, Oslo
Noise Control av Bø/Johnsen (gjestespill): Tid for Dans Porsgrunn
Koreograf/kunstnerisk medvirkende i Sommerjobb (forprosjekt) av Anne Lund, Vengsøy og Tromsø

Shadows of tomorrow av Ingri Fiksdal, Ravnedans
Glemt av Simone Grøtte (urpremiere): Festspillene i Nord-Norge
Glemt av Simone Grøtte (produksjon): Dansearena Nord/Arktisk Kultursenter, Hammerfest
Performing arts relay; Pilot lab v/ Dansearena Nord, Teater Seachange Aarhus, Dance Atelier Reykjavik i Aarhus, Danmark
Noise Control av Bø/Johnsen (turné): DKS Finnmark; DKS Oslo
Glemt (forprosjekt) av Simone Grøtte


2016
Noise Control av Bø/Johnsen (gjestespill): Dansefestival Barents/DKS Finnmark
Grums visiting, en tilpasning av Siri & Snelles ”Grums” til gallerirom i Oslo, Kunst i Kvadraturen
Sweatshop (forprosjekt) av Tale Næss, del av Næss’ stipendiatprosjekt i scenetekst ved KHiO
Be like water av Kari Hoaas (turné): Asker Kulturhus; Yarat! Contemporary Art Space Baku; Tbilisi International Theater Festival
ILAF residensfestival, samarbeid med scenograf Mari Lotherington, teaterviter Andrea Skotland danse-/videokunstner Veronica Bruce, og komponist Jakop Janssønn
Borrowed Landscape – Bodø av Fieldworks, Bodø Biennale
Earthmovers av Maria Landmark (produksjon og urpremiere), Alta


2015
Be like water av Kari Hoaas (gjestespill): Dans i Novembermörkret, Skellefteå, Sverige
Noise Control av Bø/Johnsen (gjestespill) SAND-festivalen, Kristiansand
Be like water av Kari Hoaas (gjestespill): Tid for Dans, Porsgrunn
Be like water av Kari Hoaas (produksjon og urpremiere): Bærum Kulturhus
Mannen som stoppa hurtigruta av Simone Grøtte (turné): Vinterlysfestivalen; DKS Troms og Finnmark; Hålogaland Teater
Byen pilotprosjekt (research) av Maria Ulvestad
Birds av Elisabeth Ludwig, Dans/5, Oslo
Be like water av Kari Hoaas (produksjon): Hallen Nordanå/Kultur Skellefteå, Sverige
Be like water av Kari Hoaas (produksjon): Vitlycke Centre for Performing Arts, Sverige


2014
Earthmovers (forprosjekt) av Maria Landmark, Alta
Mannen som stoppa hurtigruta av Simone Grøtte (gjestespill): Showboxfestivalen, Oslo
Noise Control av Mari Bø og Silje Solheim Johnsen (produksjon og urpremiere), Insomnia Festival, Tromsø
Mannen som stoppa hurtigruta av Simone Grøtte (turné): Kulturhusturné i Nord-Norge i regi av Hålogaland Teater
Birds av Elisabeth Ludwig, Mind The Gap, Scenehuset Oslo
Be like water (forprosjekt) av Kari Hoaas, Oslo
Tungt av Mari Bø (turné): Harstad Kulturhus, Lofoten Kulturhus Svolvær; Nordland Teater Mo i Rana; Bodø Kulturhus; Nordlysfestivalen Tromsø; turné til Petrozavodsk og Murmansk, Russland
Mannen som stoppa hurtigruta av Simone Grøtte (produksjon og urpremiere), Hålogaland Teater


2013
Mannen som stoppa hurtigruta (forprosjekt) av Simone Grøtte, Hålogaland Teater
Tungt av Mari Bø (gjestespill): Rådstua Teaterhus Tromsø/Dansearena Nord
Statist i Urskog av Ingri Fiksdal
Danser i konsert med kammerkoret Ultima Thule, Sparebankens Festsal, Tromsø
Tungt av Mari Bø (produksjon og urpremiere): Rådstua Teaterhus, Tromsø
Meny à la Munch av Natalie Dahl; Rom for Dans, Oslo; Tou Scene, Stavanger; Universitetets Aula, Oslo
Danser i Studentenes Fredsprisutdeling, ISFIT, i Olavshallen, Trondheim



Utdanning


2019–
2012
2012
2009-2012
2008-2009
2005-2008
AHO Arkitektur- og Designhøgskolen i Oslo, MA arkitektur
The School at Jacob’s Pillow, professional advancement award in dance
Pôle Supérieur d’Enseignement Artistique Paris/Boulogne Billancourt, høyskoleutveksling
Norges Dansehøyskole, BA dans
UiO, Allmenn litteraturvitenskap årsenhet
Kongsbakken vgs, danselinjen


Annen erfaring, utvalg


2018-2022
2020
2020
2017-2019
2016-2018
Vårscenefest Tromsø Scenekunstfestival, medlem av programrådet
Vårscenefest Tromsø Scenekunstfestival, leder av programrådet/kunstnerisk leder
Heddaprisen for beste barneforestilling til “Ritsj!” av Katma (medskapende danser)
Forbundet Norske Dansekunstnere, Storstyrerepresentant region Nord
Forum for Nordnorske Dansekunstnere, vara til styret; 2018 arbeidende styremedlem, ansvarlig for Proda Nord



Foto på siden: Antero Hein (Be Like Water rehearsal); Simen Dieserud Thornquist (SKUM); Håkon Borg; Mariell Lind-Hansen (Ritsj!); Ravnedans (Shadows of Tomorrow Ravnedalen); Gisle Bjørneby (Sykle i Snøstorm); ingrifiksdal.com (Urskog); Thomas Åsen (Earthmovers); Kim S. Falck-Jørgensen (Be Like Water); Thomas Åsen; Jamie Michael Bivard (Den Dansende Kroppen); Karoline Finnma/Michael Mellemløkken Renjo/Katinka Hustad (Den Norske Filmskolen); Veronica Bruce; Mariell Lind-Hansen (Mannen som stoppa hurtigruta); Mariell Lind-Hansen (Mørkemodig)







asne.storli(a)hotmail.com